Pistorius & Olšanská, s. r. o.

Nakladatelskou a knihkupeckou firmu Pistorius & Olšanská založili v roce 2006 nakladatel Vladimír Pistorius se svou ženou knihkupkyní Márií Olšanskou. Od samého počátku fungovala firma jako nakladatelství, které se orientuje na českou i překladovou beletrii, poezii, literaturu faktu a literární vědu. Vydává rovněž studentskou edici Scholares, která vzniká v rámci semináře nakladatelské praxe vedeného Vladimírem Pistoriem a pořádaného Ústavem české literatury a komparatistiky FF UK v Praze. Od poloviny roku 2010 firma zahájila rovněž knihkupeckou aktivitu a převzala knihkupectví provozovaná dříve v Příbrami a Hořovicích Márií Olšanskou. Firma má sídlo v Příbrami.

Naše knihy jsou k dostání nebo k objednání u všech dobrých knihkupců. Distribuujeme je prostřednictvím distribučních společností Beta-Dobrovský, Kosmas a Pemic.

Kromě běžných informací o nakladatelské produkci naleznete na našich internetových stránkách rovněž:

  • Informace o projektu Scholares.
  • Informace o samizdatové edici KE. 78, kterou v letech 1978–1990 provozoval se svými přáteli Vladimír Pistorius.
  • Různé nástroje, šablony, tabulky a návody užitečné pro nakladatele.
  • Materiály o českém knižním trhu a nakladatelském podnikání. Některé z nich jsou určeny široké veřejnosti, jiné mají naopak odborný charakter a jsou napsány pro úzkou profesní skupinu.